Witam.
Otóż napisałem sobie prosty skrypt do wyświetlania mapki.
Jednak główną jego wadą jest ilość zapytań sql. Mam ich prawie 200.
Problem leży w tym że zapytania sql wykonuje w pętli for, a mógłbym to zrobić w pętli while.
Tylko że nie wiem w jaki sposób połączyć 2 tabele.
W pierwszej tabeli "mapa" mam 4 kolumny:x,y,nazwa,img,solid
Mam też drugą tabele z użytkownikami i ich pozycją.
Więc problem polega na tym jak zmienić ten skrypt aby działał w pętli while, a nie for.
PS. Załączam kawałek kodu, używającego pętli for.
Kod php:for ($j=$y_p; $j<=$y_k; $j++)
{
for ($i=$x_p; $i<=$x_k; $i++)
{
$x1 = mysql_query("SELECT * FROM mapa WHERE y='$j' AND x='$i'");
$lz++;
$x1a = mysql_num_rows($x1);
$mapa1 = mysql_query("SELECT * FROM mapa WHERE y='$j' AND x='$i'");
$lz++;
$mapa = mysql_fetch_array($mapa1);
$mapa2 = mysql_query("SELECT username,x,y FROM tb_users WHERE y='$j' AND x='$i'");
$lz++;
$mapa3 = mysql_num_rows($mapa2);
$mapa5 = mysql_query("SELECT username,x,y FROM tb_users WHERE y='$j' AND x='$i'");
$lz++;
$mapa4 = mysql_fetch_array($mapa5);


Odpowiedz z cytatem

Zakładki