Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Generowanie napisów na obrazku.

  1. #1
    Zarejestrowany Awatar MuchaZ
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    217

    Domyślnie Generowanie napisów na obrazku.

    Witam! Czy mógłby mi ktoś podać jakiś tutorial zrobienia skrypciku, który automatycznie generował by napisy na obrazku. Coś jak np. sygnaturki itp.

  2. #2
    Mistrz Joba Awatar Meares
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    2,630

  3. #3
    Pesymista :( Awatar Harrocan
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    1,663

    Domyślnie

    Kod php:
    if(!isset($_POST['generuj']))
    {
    echo 
    '<form method="post" action="#generuj">
    <input type="text" name="napis" />
    <input type="submit" name="generuj" value="Wygeneruj" />'
    ;

    elseif(isset(
    $_POST['generuj'])) 
    {
    header('Content-type: image/png');

    $img ImageCreate(300,100); #Tworzy obrazek

    $kolor_bialy ImageColorAllocate($img255255255);
    $kolor_czarny ImageColorAllocate($img000);

    ImageFill($img00$kolor_bialy);
    ImageString($img301530'.$_POST['napis'].'$kolor_czarny);

    ImageCreateFromPNG($img);
    ImageDestroy($img);


  4. #4
    Zarejestrowany Awatar MuchaZ
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    217

    Domyślnie

    Dzięki, pobawię się trochę i dam znać jaki mi poszło

  5. #5
    Zarejestrowany Awatar MuchaZ
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    217

    Domyślnie

    Harrocan - niestety są jakieś błędy :/

    Meares - nie rozumiem 2 rzeczy :
    Kod php:
    $px = ( imagesx$im ) - 7.5 strlen$string ) ) / 2
    Kod php:
    imagestring$im3$px9$string$orange ); 

  6. #6
    Pesymista :( Awatar Harrocan
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    1,663

    Domyślnie

    To pokaż jakie błędy ; )

  7. #7
    Zarejestrowany Awatar MuchaZ
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    217

    Domyślnie

    Parse error: syntax error, unexpected T_STRING in D:\AppServ\www\testsyg\syg.php on line 18

    Linia 18:
    ImageString($img, 30, 15, 30, '.$_POST['napis'].', $kolor_czarny);

  8. #8
    Pesymista :( Awatar Harrocan
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    1,663

    Domyślnie

    Kod php:
    ImageString($img301530$_POST['napis'], $kolor_czarny); 
    Się trochę pomyliłem z '..'

  9. #9
    Zarejestrowany Awatar MuchaZ
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    217

    Domyślnie

    Obrazek "http://localhost/testsyg/syg.php#generuj" nie może zostać wyświetlony ponieważ zawiera błędy.

  10. #10
    Zbanowany
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    892

    Domyślnie

    inne rozszerzenie obrazku weź

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Generowanie mapy
    Przez naruciakk w dziale Problemy przy tworzeniu własnej gry
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 22:57
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 12:13
  3. Obrazek na obrazku
    Przez waci97 w dziale Budowa gry via www
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 20:45
  4. Strona główna i zmiana napisów
    Przez New One w dziale Pytania dotyczące silnika Xnova
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 20:07
  5. Kolor Napisów
    Przez GibonZiom w dziale Devana
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-08-2009, 14:08

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •