Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
Like Tree5Likes

Wątek: [ZAPOWIEDŹ] Która wstrząśnie Światem...

 1. #1
  Zarejestrowany
  Dołączył
  Apr 2013
  Posty
  15

  Domyślnie [ZAPOWIEDŹ] Która wstrząśnie Światem...

  Wprowadzenie:

  W sieci można spotkać wiele gier, które są na darmowych silnikach, jednak bądźmy szczerzy, większość z nich prowadzą nieodpowiedzialne osoby z wygórowanymi oczekiwaniami, sukcesami i popularnością, kiedy to się nie powiedzie, rezygnują, co gorsza często spotykamy się z takimi serwisami, które są na darmowych hostingach lub tych co oferują utrzymanie serwisu za sms, to kolejny dowód nieodpowiedzialności i braku doświadczenia, kończy się to blokadą i rezygnacją z prowadzenia serwisu. Ale co z nami? co z graczami, którzy włożyli w to masę czasu bo byli przekonani przez osobę prowadzącą że prowadzi na poważnie taki serwis, zostali perfidnie oszukani, i idą dalej w sieć w poszukiwaniu podobnej ale pewnej gry, jednak znów historia się powtarza.

  Odpowiedź do wprowadzenia:

  Dlatego postanowiłem zakupić hosting w firmie OVH na serwerze adekwatnym do prowadzonego przeze mnie serwisu a to tylko dlatego bym zawsze mógł kontrolować serwer i w razie jakichkolwiek problemów mieć wsparcie techniczne ze strony profesjonalnej firmy.
  Podczas gdy serwis zacznie generować większe obciążenie na serwerze, zawsze mam to pod kontrolą i mogę ten serwer rozbudować w dowolnej chwili i natychmiastowo, co to oznacza?. To że każdy kto zaczął grać, nie musi obawiać się straty czasu, straty konta, i nie potrzebuje szukać podobnego tego typu serwisu.
  Chcę wyjść ze stereotypu darmowych gier, wiem że to duża odpowiedzialność i czeka mnie masa pracy związanych z modernizacją, odpowiedziami na pytania użytkowników, jak i w pełni rozbudowywania całości aby żyło nam się lepiej w jak że wspaniałej społeczności, która zacznie żyć własnym życiem.
  Chcę i zrobię to, będę modernizował serwis, żył blisko graczy, nie bagatelizował żadnego wpisu i zgłoszenia, przebywał na czacie by mieć zawsze kontakt, oraz sprawdzał rzetelnie wszelkie ruchy wykonane w grze by eliminować nieuczciwych graczy, chcę podejść do tego z głową i w pełni profesjonalnie, chcę aby serwis był inny niż te, które istnieją lub istniały, chce dać Tobie miejsce w sieci, abyś nie tracił czasu na poszukiwanie innych, chcę też abyś już przestał się martwić że Twoje konto zostanie skasowane.


  Fabuła:

  Od roku 2013 naukowcy na całej ziemi wiedzieli coś czego my nie wiedzieliśmy, żyło to w naszej podświadomości ale nie braliśmy tego poważnie, każdy z nas uważał że to nas nie dotyczy, nadszedł rok 2230, do publicznej wiadomości otrzymaliśmy delikatną informację że w naszym kierunku zbliża się asteroida "Asepta", która jest w stanie wybić naszą planetę z orbity, co skutkuje dryfowaniem planety w przestrzeni kosmicznej, połowa ludzkości zginie śmiercią natychmiastową, jednak druga połowa udusi się i zamarznie. To pobudziło wyobraźnie wszystkich, komunikat naukowców nie miał na celu wzbudzać paniki wśród ludzi ale to było ich wołanie o pomoc, aby inni amatorzy, ludzie w zwiedzą pomogli im w rozwiązaniu końca świata, pytanie było proste, jak przetrwać?. Przewidziana zagłada świata miała nastąpić w 2300 roku, cały świat poczuł się tak jak by dostał raka, zostało nam przecież 70 lat życia, a nie możemy tego powstrzymać, cały świat żył z tą świadomością, ale większość ludzi twierdziło że ich to nie dotyczy, że to sporo czasu, znieczulica ogarnęła wszystkich, jednak to pomogło naukowcom w szukaniu rozwiązań na przeżycie, w ciszy i spokoju naukowcy z całego świata szukali rozwiązania, kiedy już szanse stawały się znikome na przetrwanie pewien naukowiec "Lion Neders" oraz "Nigel Trasel" znaleźli rozwiązanie, energia "Łukowo Jonowa". To oznaczało jedno, niekończąca się energia i samoodnawialne paliwo (teoretycznie) miało to zastosowanie, ale czas jaki pozostał nie pozwalał na testy, nie było żadnej pewności, od razu rozpoczęto budowę statków, miliony ludzi w wielkich halach rozmieszczonych na całym świecie budowało statki dla każdego z krajów na całym świecie.
  Surowce na całej planecie zostały wyczerpane, co zaniepokoiło naukowców, ponieważ zdawali sobie sprawę że nie starczy miejsca na wszystkich mieszkańców naszej planety, jednak nie wszystko zostało wprowadzone do wiadomości publicznej, tylko po to by nie wzbudzać paniki wśród ludzi i nie wzbudzać chaosu, to była by kolejna katastrofa, ale nie wszystko da się uniknąć i wykluczyć, nie wszystkim można teraz ufać. W tym samy czasie inni naukowcy, astrolodzy, przeczesywali kosmos w poszukiwaniu przyjaznych dla nas planet, abyśmy mogli się tam zatrzymać i zacząć żyć od nowa, aby zbudować nową cywilizację, niestety te badania zakończyły się fiaskiem, czas do końca zbliżał się nieubłaganie.
  Rok 2299, pozostał tylko jeden rok aby dopiąć wszystko na ostatni guzik, do wiadomości publicznej została przekazana informacja aby ludzie zaczęli się gromadzić na polach gdzie rozpocznie się przyjmowanie ludzi na pokład statków, cały czas naukowcy nie byli pewni że to się uda, żywności i wody starczyło by tylko na 2 lata podróżowania w przestrzeni kosmicznej, nikt nie potrafił określić trajektorii lotu statków w poszukiwaniu miejsca na osiedlenie, statki nie były tak obszerne aby zabrać wszystkie dobra osobiste i kulturalne oraz przedmioty do budowy czegokolwiek na powierzchni innej planety, naukowcy nie wiedzieli też jakie zjawiska atmosferyczne czekają nas na nowej znalezionej planecie i czy nic tam nam nie zagraża, wszytko to było jedną wielką niewiadomą, ale mieliśmy wybór, próbować i żyć, lub poddać się i zginąć. Miesiąc przed uderzeniem asteroidy statki wystartowały, oddalając się od ziemi, ludzie widzieli jej koniec, wszyscy ludzie zamilkli to co zobaczyli przerosło ich najśmielsze oczekiwania, to było niesamowite, przerażające, nie da się tego opisać.
  Statki szybowały w przestrzeni kosmicznej, w zwartej grupie, jednak naukowcy nie przewidzieli ogona asteroidy i śmieci, które dryfowały w przestrzeni kosmicznej, stało się...
  Łańcuch planetoid uderzył w kilka statków, które wybuchły, przy tym zginęło tysiące ludzi, inni na statkach, którzy przeżyli widzieli śmierć bliskich, nagle spadły morale, spadły szanse na przetrwanie, ludzie się poddali, cała flota, rozproszyła się ludzie zagubili się w przestrzeni.
  Nagle po odłamkach po wybuchu innych statków, komputery pokładowe w statkach, które przetrwały zostały uszkodzone, energia zaczęła spadać, nie było już szans na przetrwanie, więc ci co mogli udali się do hangarów i szalup, by ratować to co się da...
  Zaczęło się... każdy jest zdany na własną rękę, nikt nie wie ile osób dryfuje w przestrzeni kosmicznej, nikt nie wie ile osób przetrwało i znalazło swoją planetę...
  Po jakimś czasie kontakt się odnawia i z każdym zarejestrowanym użytkownikiem szanse na przetrwanie rosną a obawy maleją... Teraz to ty jesteś odpowiedzialny za swój los, zdobywaj surowce, badaj, eksploruj, zdobywaj i walcz o przetrwanie...


  Opis gry:


  Silnik działa na systemie xNova, szybkość gry jest normalna bez szaleństw, ponieważ gramy i walczymy o przetrwanie całkowicie poważnie.
  Częste aktualizacje gry, nie wpływać to będzie na działanie serwisu.
  Wszelkie zmiany oraz aktualizacje będą opisane w dziale "News" na stronie oraz forum.  Zapraszam do gry, niebawem pojawi się adres strony gdzie będziecie mogli odnaleźć się nawzajem aby budować swoje imperium !

 2. #2
  Zarejestrowany Awatar Mati
  Dołączył
  May 2012
  Posty
  53

  Domyślnie

  Wstęp nawet fajny, zaciekawiłeś mnie tym bardzo.
  Tylko się teraz zastanawiam czy to będzie tylko wgrana czysta xNova czy będziesz rozwijał grę?

 3. #3
  Aktywny Awatar CarN
  Dołączył
  May 2010
  Posty
  189

  Domyślnie

  No właśnie, bo wprowadzenie jest napisane ciekawie, ale ... czy to tylko puste słowa? Jak zmodyfikowałeś silnik?
  Kod php:
  ++$posts
  dawny nick:carnageon

 4. #4
  Aktywny
  Dołączył
  Jan 2010
  Posty
  142

  Domyślnie

  Zgadzam się z przedmówcami. Czytam i jestem naprawdę zainteresowany, myślę "chyba jakiś fajny RPG się szykuje". Tekst posiada troszkę literówek, nieścisłości, które chciałbym wypominać (ten napęd to chyba iron menem inspirowany ). Przykładowo coś takiego jak nieprzewidzenie możliwości zderzenia się z "ogonem" asteroidy (swoją drogą, czy asteroidy mają "ogon"? Wiem, że mają go komety, a ten ogon to różne gazy...nie ważne). Te 2 lata to chyba zbyt daleko się nie oddalimy...nie wiem jaka prędkość osiągają statki, wiec okey.

  Ale zakończenie naprawdę mnie rozczarowało. Po pierwsze to xNova, o której mam nadzieje jak poprzednicy, że nie będzie czysta. Kolejne rozczarowanie fabularne - jeden człowiek rozbuduje planetę?

  No cóż, życzę powodzenia.

 5. #5
  Ekspert Xnova Awatar TheSxW
  Dołączył
  Apr 2010
  Posty
  573

  Domyślnie

  Superlidero nie będę owijać w bawełnę 'silnik xnova' obojętnie jaki ma błędy w: kolejce budowania (5.X), w silniku walk, masa błędów przy wysyłaniu floty, nie wspomnę o paru błędach przy kartach budowy
  najlepsze jest to ze gry poprawisz 1 błąd pojawią się 3 nowe
  do tego system kolejkowania w xnovie jest tak zagmatwany ze po prostu szkoda o tym mówić (ja z migiem ogarnialiśmy go 3 dni następnie w 4 i 5 coś tam udało nam się wyskrobać. ale to i tak nic bo nadal były błędy w kolejce

  polecam silnik '2moons' troszkę bardziej rozbudowany (ten najnowszy ma varsa w bazie danych)

  a jeżeli chodzi o jakiś porządny silnik gry to wziąłbym jakiś z najprostszych i go rozwinął np. nebule
  ... ...

 6. #6
  Zarejestrowany
  Dołączył
  Apr 2013
  Posty
  15

  Domyślnie

  Tak jak napisałem powyżej, jestem sam sobie

  Sam też to wszystko napisałem z głowy, inspirowałem się różnymi rzeczami, zdarzeniami, to jest forum więc traktuje to jako na brudno w pewnym sensie, ale wszystko z czasem się wyprostuje i będzie jasne.

  Fabuła jest okrojona, miała tylko naświetlić całą sytuację

  Odpowiadam:

  z "ogonem" asteroidy (swoją drogą, czy asteroidy mają "ogon"? Wiem, że mają go komety, a ten ogon to różne gazy...nie ważne)
  Za asteroidą ciągną się śmieci, czyli jego odłamki po kolizjach z innymi gwiazdami lub obiektami latającymi w kosmosie...

  Ale zakończenie naprawdę mnie rozczarowało. Po pierwsze to xNova, o której mam nadzieje jak poprzednicy, że nie będzie czysta. Kolejne rozczarowanie fabularne - jeden człowiek rozbuduje planetę?
  xNova, która będzie rozwijana, szanowana i odnowiona, a to dlatego że chce złamać stereotyp taki jaki opisałem wcześniej nie ma być to gra na chwilę. Podchodzę do tego całkiem serio. Takie mam założenie.

  Jeden człowiek to ten co rejestruje się w grze, dostaje on przecież swoją planetę i buduje ją na potęgę

  czy to tylko puste słowa?
  Zawsze marzyłem o własnej grze, niestety żona, dziecko, obowiązki, ale teraz mam czas i chęci, długo nad tym myślałem aż doszedłem do wniosku, dlaczego coś autorskiego? jak przecież większość nie wykorzystuje potencjału xnovy.

 7. #7
  Zarejestrowany
  Dołączył
  Apr 2013
  Posty
  15

  Domyślnie

  polecam silnik '2moons' troszkę bardziej rozbudowany (ten najnowszy ma varsa w bazie danych)
  Osobiście nie spodobał mi się, tak więc wolę przy pomocy doświadczonego kolegi poprawiać naprawiać xnove, oczywiście błędy są nieuniknione, ale z czasem wszystko wyjdzie na prostą, nie chcę dawać od razu gry idealnej, niech ludzie widzą że coś się dzieje że coś się zmienia, i idzie w jakimś kierunku a nie stanęło w miejscu.

  Zależy też o jakiej wersji xnova mówimy, ale szczerze ? nie ma rzeczy nie do zrobienia, to lenistwo sprawia że coś jest niewykonalne.
  Ostatnio edytowane przez superlidero ; 15-04-2013 o 16:15
  rivFox and Rodkan like this.

 8. #8
  Zasłużony Awatar Rodkan
  Dołączył
  Mar 2011
  Posty
  1,465

  Domyślnie

  Za ostatnie zdanie masz lajka. Sam kiedyś przysiadłem do tego silnika i moim zdaniem szybciej i lepiej będzie jak napiszecie własny silnik od podstaw. Tak czy siak życzę powodzenia, zarzuć linkiem jak będzie to miało ręce i nogi.
  rivFox likes this.

 9. #9
  Aktywny
  Dołączył
  Jan 2010
  Posty
  142

  Domyślnie

  Wiem, że ciągną się śmieci...w sumie w kosmosie jest od groma śmieci, a te prędkości sprawiają, że wiele nie potrzeba by uszkodzić statek. Jeśli już ktoś wybierałby się w kosmos potrzebowałby jakiejś ochrony przed nimi (np. mocne pole siłowe ).

  Jeden człowiek to ten co rejestruje się w grze, dostaje on przecież swoją planetę i buduje ją na potęgę
  Mam na myśli to, że jak jeden człowiek może coś zrobić? Nawet się nie rozmnoży...

  Zależy też o jakiej wersji xnova mówimy, ale szczerze ? nie ma rzeczy nie do zrobienia, to lenistwo sprawia że coś jest niewykonalne.
  Skoro masz czas lepiej byłoby poświęcić go na zdobywanie umiejętności i napisanie samemu. Albo jak ktoś napisał - coś prostego i rozwijanie. Błędy pojawiające się po rozwiązaniu innego błędu - czy to nie świadczy o całym silniku? Jeśli masz czas to możesz zrobić, ale cze warto? Nawet jak Ci się uda to mój bardziej doświadczony kolega powiedziałby coś w tym stylu "nabierzesz złych nawyków", a nawyki trudno zmienić

 10. #10
  Zarejestrowany
  Dołączył
  Apr 2013
  Posty
  15

  Domyślnie

  Za ostatnie zdanie masz lajka. Sam kiedyś przysiadłem do tego silnika i moim zdaniem szybciej i lepiej będzie jak napiszecie własny silnik od podstaw. Tak czy siak życzę powodzenia, zarzuć linkiem jak będzie to miało ręce i nogi.
  Dziękuję, robię to dla własnej satysfakcji nie dla popularności, sławy czy pieniędzy, będzie to całkowicie darmowe, do ma być zabawa, a jeśli ktoś się do niej przyłączy będzie mi niezmiernie miło, mam taki plan aby zmienić tą grę od podstawki nie do poznania, z czasem powoli, ponieważ nie zamierzam rezygnować ale cóż mogę pisać, to puste słowa, większość z was przekona się o tym, czy robię z siebie idiote i obiecuje gruszki na wierzbie, czy ktoś powie, kurcze facet naprawdę to robi...

  W niektórych sprawach nie mogę być obiektywny Nie mnie to oceniać, niech to robią inni...

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

 1. [ZAPOWIEDŹ] wersja 0.2.2
  Przez Degola w dziale ConcernMaster
  Odpowiedzi: 0
  Ostatni post / autor: 06-03-2013, 12:07
 2. Która wersja ??
  Przez Mil0 w dziale Pytania dotyczące silnika Xnova
  Odpowiedzi: 4
  Ostatni post / autor: 18-05-2010, 20:52
 3. Która wersja ?
  Przez Skrash w dziale Pytania dotyczące silnika Xnova
  Odpowiedzi: 8
  Ostatni post / autor: 13-01-2009, 20:09

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •