Chciałbym przedstawić wszystkim gre GoldenTowns. Jest to gra przeglądarkowa typu plemiona, travian itp.Ktos by poweidzial ze takich jest juz masa ,ALE na tamtych grach mozesz conajwyzej troche kasy stracic. Tu za wydobyty gold w grze mozna zarobic ladną kase. Juz po 2 tygodniach rozbudowy miasta mozna zaczac zarabiac ~60zl na miesiac a im dluzej grasz, tym masz lepsze miasto i wiecej kasy z niego!

Podstawowe surowce w grze:

W grze występuje 6 surowców:
-Mięso
-Warzywa
-Drewno
-Kamień
-Żelazo
-Glina
Wydobywa się je za pomocą budynków które mamy wybudowane od początku gry (6 po lewej stronie). 6 Po prawej to domy mieszkalne ale o tym zaraz. Budynki mozemy ulepszac aby wydobywaly wiecej i jesli ktos bedzie chcial grac to odrazu zaznaczam Najpierw ulepszajcie istniejące do przynajmniej 4 poziomu. Nie wiem jak z 5 poziomem ale pewnie tez bardziej oplaca sie rozbudowac niż budowac nowe , narazie tylko jeden budynek mam na 4 ^^. A dlaczego bardziej oplaca się rozbudowac? Myśle ze ta tabelka wszsystko wyjaśni

1lvl - produkuje 6 przez 3h
2lvl - produkuje 24 przez 6h
3lvl - produkuje 72 przez 12h
4lvl - produkuje 192 przez 24h
5lvl - produkuje 480 przez 48h

Zeby wydobyć 192 materiały przez 24h z 1lvlowych budynków trzeba zbudować ich 4, kazdy z nich bedzie podlegać degradacji (za moment wyjaśnie) i trzeba by wchodzić co 3h zamiast raz na 24h. Ponadto zbudowanie tylu budynków wyjdzie drożej niz ulepszenie jednego.

Degradacja :
Co dzien dochodzi 5% degradacji budynku. Jesli dojdzie do 100% budynek jest niszczony a jego usunięcie kosztuje. Mozna naprawiac budynki ale to również kosztuje, choc stosunkowo niewiele.Budynki ktore otrzymujemy na start NIE PODLEGAJA DEGRADACJI.

Ulepszanie budynków:
Aby ulepszyć budynek musimy mieć droge odpowiedniego poziomu od ratusza do budynku . Chcemy ulepszyc budynek na 2 poziom? Musimy zrobic droge 2 poziomu od ratusza az do budynku. Dlatego na start polecam rozbudowac tartak bardzeij niz reszte budynków bo potrzebuje aby 1 kawalka drogi (miedzy ratuszem a tartakiem).

Market: Jak w prawie kazdej grze tego typu tutaj też wystepuje market. Mozna tam wymienic dowolny surowiec na inny. Cena stale sie zmienia w zaleznosci od tego co kupują gracze. Jesli ktos kupi 100 drewna za 100 miesa to przelicznik zmieni sie z 1.0000 na 1.0100 od sztuki .W ten sposob nadwyżke drewna (jesli ktos poszedl za moją radą wczesniejszego rozbudowania tartaku na wyzszy poziom) mozna wymienić na inne surowce.

Robotnicy: Po pewnym czasie nie bedziecie mogli ulepszac budynków czy budowac nowych ze wzgledu na brak ludzi. Aby kupic nowego robotnica należy wybrac ratusz i za 25 mięsa.Jesli Population (paski na dole ekranu) wynosi 100% znaczy ze nie ma miejsca i albo musicie zbudowac nowy dom albo rozbudowac istniejący.

Zloto:
Najważniejsza częsc gry ktora wyróznia ją od plemion i reszty gier przeglądarkowych tego typu: Zloto ktore mozna wymienic na kase. Wydobywa się je z kopalni zlota (koszt: 100 drewna). Nie spodziewajcie sie ze odrazu coś bedzie z tego. Dopiero po pierwszym miesiącu bylalby pierwsza wyplata jesli ktos szedlby w same kopalnie zlota i reszta budynków na 2-3 poziomie. Sam najpierw postanowilem rozbudowc miasto jak najbardziej a za pierwsze zakupoione zloto zakupic reffeale na targu ktore moim zdaniem najbardziej się oplacają (najlepszym wyznacznikiem jest happiness miast ktore zwieksza sie wraz z rozwojem miasta).

Energia:
Jesli zabraknie wam energi (bateria w prawym dolnym rogu), nie bedziecie mogli wykonywac zadnych akcji. Regeneruje się 1 na godzine. Jednak na początek nie musiscie sie o to martwic. Gram 2 tygodnie i jeszcze nie spadla ponizej 70


No to chyba tyle .Gra w to narazie niewielu ludzi, na stronie głównej mozna zobaczyc online i ilosc kont. Na koniec dodam jeszcze zarobki graczy ktorzy graja w GoldenTowns juz dlugo i maja z tego realne zyski:


Dodaje linki do rejestracji z refa i bez.
Rejestracja z refika (thanks )
Bez refika

Town shares:

Udalo mi się rozkminić jak dzialają town shares. Kiedy ktos wbije 5 poziom 1000 / 10000 akcji jego miasta zostają automatycznie wystawione. Tak samo jak w markecie za kazdą kupioną akcje przez kogos cena wzrasta o 0.0001 a za sprzedaną zmiejsza sie o tyle. Dlatego powinno kupowac się akcje graczy odrazu po tym jak wbije 5 poziom (jesli to twoj reffeal to dogadać sie z nim o ktorej wbije ten 5). Teraz troche teorii w punktach:

A)Od kazdej kupionej akcji placi sie dodatkowe 0.0001 jako podatek (coś w stylu podatku).Kupiles 10 po 0.0001 cenie początkowej?
Zaplacisz 10x(0.0001+0.0010):2(średnia bo co jedna kupioną akcje cena wzrasta)+0.0001x10 (podatek) = 0.0055 (cena akcji) + 0.0010 (Podatek od akcji) =0.0065

B) Gracz placi 10% z kazdego zarobku dla osob ktore kupiy akcje. Nie są wyplacane odrazu a dopiero wtedy gdy ich liczba osiągnie:
a)100 dla surowców
b)1.0000 dla golda
Załóżmy ze wczesniej kupiles 10 akcji danego miasta kiedy pierwsza kosztowala 0.0001. Dostajesz 1 warzywo przy wyplacie gdyż posiadasz 1% ze 100 warzyw ktore mozna kupic, posiadasz 10/1000 akcji . Warzywa na rynku warte są ~0.0010. W ten sposób juz po pierwszej wyplacie splacasz podatek, a potem kazda wyplata to zysk ( w kazdym momencie mozesz sprzedac akcje i w ten sposób zarobic daną liczbę surowców + odzyskac wplacone pieniądze).

C)Najszybszy sposób zarobku. W dzialce activities mamy na bieżąco podane kto gdzie jakie akcje sprzedal oraz co ważniejsze KTO WBIL WLASNIE 5 POZIOM (wtedy mozna wykupić pierwsze akcje miasta, mamy na to jakies 15-25 sekund zanim ktos inny zakupi za nas. Kupujemy je po 0.0001 (10-35 akcji) . Nastepie zlatuje się reszta ludzi ktorzy też chcą je wykupić (zawsze chcą) cena wzrsta do ~0.0080 od sztuki. Szybko sprzedajemy swoje akcje które byly zakupione za dużo mniejsze pieniądze. Gratulacje, pomnożyles swóją inwestycje z 0.0065 do 0,1950 w kilka sekund! Główny minus to to ze trzeba często odsiweżac zakladke activities aby zlapac takiego gracza (albo wczesniej sie z nim umówic na dokladną godzine i zakupic odrazu jak sie pojawią ).
Narazie mój prytwany rekord to ~+1700% ^^

Dowód Wypłaty

Mialem wrzucić spowrotem w gre dla rozmnożenia ale z uwagi na komentarze typu "Odbierzesz to w formacie jpg przez drukarke" wrzucam screenshota wyplaty polowy zgromadzonego golda z przed tygodnia.

http://www.leagueoflegends.pl/forum/attachment.php?aid=2614