Ashes of Creation jest nowo powstającą grą MMORPG.
Celem twórców (Intrepid Studios) jest stworzenie gry, która będzie stawiać na kooperację oraz zmienność świata otaczającego gracza.
Wśród zaimplementowanych mechanik gry znajdziemy już rozwój oraz niszczenie miast poprzez społeczność gry. Każde miasto będzie mogło powstać w punkcie zwanym Node rozwijane poprzez aktywność graczy w jego okolicy. Node będzie znajdować się w jednym z pięciu stadiów rozwoju. Niszczyć miasta będzie można w trakcie oblężeń. Miasto będzie mogło być zniszczone lub jego rozwój może zostać cofnięty. Zaimplementowany jest też system przenoszenia materiałów z miasta do miasta z użyciem karawan, które będą ruchomymi strefami PvP. Zobaczymy również pory roku wpływające na zachowanie i wygląd potworów, przejezdność tras, dostęp i loot w dungeonach oraz rośliny, które będą rosnąć. W grze dostępne będzie 64 różnych klas. Każda z nich będzie mogła podążyć innymi ścieżkami rozwoju. Klasy tworzy się poprzez wybór jednego z 8 archetypów, a następnie zmodyfikowaniu jego umiejętności poprzez wybranie ponownie jednej z 8 klas jako podklasę. Oznacza to, że klasa tank/healer będzie inna niż healer/tank. Podklasę będzie można resetować. Możliwe jest obejrzenie gameplayu nagranego przy użyciu postaci o archetypie maga. Styl walki w grze będzie w typie hybrydowym.
Zapowiedziano również skomplikowany system craftingu. Housing w trzech formach: instancjonowany apartament w miastach, domek w wybranym Node, domek w otwartym świecie. Każdy będzie mógł posiadać po jednym z każdego typu. Oswajanie i rozmnażanie wierzchowców (konie, małpo sowo ćma, smoki oraz wiele innych). World bossy. Twórcy obiecali również ciekawy ocean, więcej na ten temat jednak nie zdradzili.

Więcej dowiedzie się na stronie twórców: http://www.ashesofcreation.com/ref/Kirssika/

lub na moim blogu https://ashesofcreationpolska.wordpress.com/

Rejestracja na stronie gry pozwoli wziąć udział w losowaniu kluczy do alpha i beta testów oraz mounta.
Gra przejdzie do fazy alpha w okolicy czwartego kwartału tego roku. Spodziewana data wydania gry to 2018/2019. Gra będzie opłacana w formie subskrypcji. Dostępny będzie sklepik z kostiumami, jednak zapowiedziane jest to, że takie same kostiumy, ale w innych kolorach będzie można zdobyć w trakcie gry.